Przejdź do treści

WARSZTATY

Warsztaty “Teatr w witrażu” to zaproszenie do świata pełnego światła i kolorów, teatru w szkle.

Uczestnicy warsztatów będą mogli otworzyć się artystycznie i rozwinąć już posiadane umiejętności, poznając wszystkie etapy powstawania witraży. Dowiedzą się tym samym jak przenieść wybrany szablon na szkło, jak wycinać, szlifować i owijać taśmą miedzianą szklane elementy, a także jak lutować poszczególne kawałki i patynować cynę. 

Inspiracją do stworzenia prac będą postacie ze spektakli wystawianych w Teatrze Rozrywki w Chorzowie – w szczególnym miejscu na mapie Śląska. To instytucja działająca od prawie 40 lat, na deskach której do dziś wystawiane są największe musicalowe przeboje (The Rocky Horror Show, Jekyll & Hyde, Sweeney Todd, Cabaret, Skrzypek na dachu), odwiedzana przez tysiące widzów każdego roku.

Poznaj nowe formy ekspresji i wyrażania swoich emocji. Dzięki temu doświadczeniu zobaczysz, że przy odrobinie inspiracji i zaangażowania, każdy może stworzyć dzieło sztuki, kreatywnie podchodząc do pracy podczas warsztatów. 

Finałem będzie wystawa gotowych prac, która odbędzie się w Teatrze Rozrywki w Chorzowie w grudniu tego roku. 

Warsztaty skierowane są zarówno do amatorów jak i do osób, którym szkło i lutownica nie są obce.

INSTRUKTOR

Aleksandra Kajewska

Aleksandra Kajewska

Absolwentka animacji Kulturalno-Oświatowej UŚ w Cieszynie. Pasjonatka wielu dziedzin twórczej i artystycznej aktywności. Poza tym organizatorka i mózg wielu działań, warsztatów i imprez. Przez pięć lat związana z Teatrem Rozrywki, a później pochłonięta przez działalność na własną rękę - jako rysownik, twórca, szkoleniowiec. Powołała do życia Pracownię Działań Twórczych, gdzie organizuje, realizuje i prowadzi warsztaty dla różnych grup wiekowych oraz założyła Teatr Czarnego Tła - kameralną scenę, gdzie tworzy i wystawia spektakle w konwencji 'czarnego teatru'. Lubi pracować z ludźmi, organizować i patrzeć jak rozwija ją się jej pomysły.

PARTNERZY

FINANSOWANE PRZEZ