POZNAJMY SIĘ

STOWARZYSZENIE ARTYSTYCZNE MASKANIA  – Niektórzy z Nas to lata pracy w instytucjach kultury, współpraca z dziećmi, młodzieżą i seniorami. Większość z Nas to młodość, energia, odwaga i wolność twórcza. Wszyscy My to doświadczenie,  pasja, miłość i zapał tworzenia sztuki na najwyższym poziomie z ludźmi i dla ludzi. Reżyserzy, aktorzy, wokaliści, muzycy, projektanci. Jeśli kochasz Teatr, muzykę i śpiew w najpiękniejszym wydaniu to jesteśmy dla Ciebie. STARTUJEMY… ZAPRASZAMY

Anna Szymczak - poznajmy się

ANNA SZYMCZAK

aktorka, artystka estradowa, reżyser, pomysłodawca oraz producent koncertów i spektakli w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Doświadczenie i wieloletnią praktykę zdobywała stawiając pierwsze kroki na scenie Teatru Stu w Krakowie, który stał się dla artystki wzorem wyzwolonego, aktywnego życia kulturalnego i twórczości teatralnej. Ze sceny Stu, artystyczna droga Anny Szymczak, poprzez współpracę z największymi gwiazdami scen polskich, kompozytorami, wiodła aż do sceny Teatru Rozrywki w Chorzowie, z którą związana jest do dziś. Współpracuje również z Fundacją Jutroopera. 

Łukasz Skrzypecki - poznajmy się

ŁUKASZ SKRZYPECKI

dziennikarz, producent, reżyser. Absolwent Krakowskiej Akademii in. A. Frycza-Modrzewskiego w Krakowie, Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej (kierunek dziennikarstwo). Student organizacji produkcji na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Twórca i główny redaktor strony festiwalopole.com (w latach 2006-2019). Reżyser, pomysłodawca i producent koncertów oraz recitali w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, m.in. we współpracy z Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. 

Maria Baładżanow - poznajmy się

MARIA BAŁADŻANOW

aktorka, wokalistka, animatorka kultury, reżyserka i miłośniczka muzyki. Absolwentka Szkoły Aktorskiej Teatru Śląskiego im. S. Wyspiańskiego. Swoje życie dzieli między Polską a Holandią. Współpracuje ze scenami Teatru Śląskiego, Teatru Czwarta Scena, Teatru Bohema, Teatru Czarnego Tła oraz z fundacjami Szafa Gra i Jutroopera. Redaguje stronę www.eurowozja.org dla polskiego oddziału Organisation Générale des Amateurs de l’Eurovision. 

Kamil Franczak FRANEK - poznajmy się

KAMIL FRANCZAK

wokalista, aktor, artysta estradowy, prezenter, songwriter. W latach 2004-2013, wokalista zespołu Zero Procent, z którym stworzył dwa oficjalne albumy. Artysta Teatru Rozrywki, grający główne role we flagowych produkcjach instytucji. W latach 2011-2012 współprowadził program młodzieżowy „Poziom 2.0” emitowany na żywo na antenie TVP2. Laureat wielu prestiżowych muzycznych oraz teatralnych nagród. Obecnie pracuje nad swoim pierwszym solowym albumem oraz pisze utwory dla innych artystów. 

Wioleta Malchar - poznajmy się

WIOLETA MALCHAR

aktorka i wokalistka. Absolwentka Studium Aktorskiego przy Teatrze Śląskim im. S. Wyspiańskiego w Katowicach. Od 2011 roku związana z Teatrem Rozrywki, występuje w większości jego produkcji. Współpracowała ze scenami Teatru Śląskiego, Teatru Polskiego w Bielsku Białej, Gliwickiego Teatru Muzycznego, Teatru Czarnego Tła oraz Teatru im. W. Bogusławskiego w Kaliszu.

Lidia Kanclerz - poznajmy się

LIDIA KANCLERZ

magister sztuki, scenograf, kostiumograf. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, kierunek malarstwo. Laureatka wielu prestiżowych nagród w kraju i za granicą. Autorka kostiumów i scenografii do wielu produkcji teatralnych oraz filmowych. Doceniana przez środowisko artystyczne, prowadzi swoją działalność wciąż wyznaczając nowe trendy, kreując oryginalne, osobiste i świeże spojrzenie na sztukę projektowania kostiumów i scenografii w XXI w.

Daniel-Cebula-Orynicz

DANIEL CEBULA-ORYNICZ

magister sztuki, wokalista, multiinstrumentalista, artysta estradowy, pedagog, kompozytor i producent muzyczny. Absolwent Instytutu Jazzu na Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat wielu prestiżowych nagród artystycznych. W latach 2015-2019 związany z zespołem artystycznym Teatru Rozrywki. Występuje na scenach w Polsce i za granicą, oraz komponuje autorskie utwory dla siebie, jaki wielu innych wykonawców. Jako pedagog prowadzi indywidualne warsztaty wokalne oraz dla chórów gospel. 

Radek Michalik - poznajmy się

RADEK MICHALIK

absolwent Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Akordeonista, pianista, wokalista. Kompozytor i aranżer, autor tekstów piosenek. Od 2010 związany z Teatrem Rozrywki jako korepetytor, kompozytor oraz aktor. Laureat głównej nagrody Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie. Współpracuje z wieloma śląskimi artystami jako akompaniator i aranżer. 

Hubert Waljewski - poznajmy się

HUBERT WALJEWSKI

magister sztuki, aktor, artysta estradowy, asystent reżysera. Absolwent Akademii Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego w Krakowie (Filia we Wrocławiu). Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, studia podyplomowe: Menadżer kultury. Ukończył również kurs aktorski (w grupie podstawowej oraz zaawansowanej) w Akademii Sztuk Scenicznych w Poznaniu, a także warsztaty aktorskie z Robertą Secchi z Mediolanu i Greggiem Goldstonem z USA. W latach 2013-2017 pracował jako instruktor teatralny i muzyczny na Obozach Aktorskich i Fanowskich Obozach z Dawidem Kwiatkowskim w Biurze Turystyki Aktywnej KOMPAS. Od 2017 roku związany z Teatrem Rozrywki, występując w większości jego produkcji oraz przygotowując premiery teatralne, jako asystent reżysera.